Merhaba;

Aslında anlatacak o kadar çok konu var ki; Hangisinden başlamalıyım diye düşünürken, hayatımızı tam olarak içine alan COVID 19 pandemisi ile doğrudan ilişkili sağlık sigortalarından  bahsetmenin çok daha yararlı olacağı kanısına vardım.

Sağlık sigortalarının genel şartlarına göre salgın hastalıklar kapsam dışı olmasına rağmen; Sigorta şirketleri ciddi bir adım attı ve bu virüsle gelen hastalığı da kapsam içine aldı.

Sigorta şirketleri açısından baktığımızda ciddi bir risk teşkil etse de; sigortalılar açısından da güven ortamı sağladığını söyleyebiliriz.

Ülkemizde gelişmekte olan Sigorta Sektönde tüketiciler sağlık sigortası konusuna her zaman mesafeli durmuşlardır.

Mesafeli durmalarının en büyük nedeni; Sağlık sigortalarının pahalı olduğu algısıdır. Aslına bakarsanız çok da yanlış sayılmaz. Ülkemizdeki insanların gelir düzeylerine bakıldığında sağlık sigortası primlerinin düşük olduğunu söylemek çok da gerçekçi olmayacaktır.

Fakat iyi haber şu ki; Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ‘nın hayatımıza girmesiyle artık bu yargı kırılgan bir hal aldı ve bilenler bu ürüne sahip olmaya, sağlıklarını teminat almaya başladılar.

Özellikle altını çizerek ‘’ Bilenler ‘’ dedim çünkü maalesef henüz bilmeyen ciddi bir kesim de var. Şahsen Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını insanlara anlatırken kendimi bir ürünü satar gibi değil de Sosyal Bir Sorumluluğu yerine getirir gibi hissediyorum.

Herkes bilsin, ulaşsın ve Sağlık Konusunda kendini güvende hissetsin istiyorum. Bu ürüne sahip olmak için SGK’lı olmanız yeterli. Böylece anlaşmalı özel hastanelerde SGK farkı ödemeden ve yüksek hastane faturası fobisinden kurtulmuş olarak siz de tedavilerinizi olabilirsiniz. Üstelik günde sadece 5 TL ye denk gelen primlerle.

Diğer iyi bir haber de şu ki; Covid-19 Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında da teminat altında. Bunun böyle olmasının en büyük katkısı artık insanlar Sağlık Sigortalarına karşı eskisi kadar mesafeli olmayacaktır. Ve buna bağlı olarak da alınan sağlık hizmeti çok daha kaliteli bir hal alacak ve bu durum artık sağlık sigortalarını insanlar tarafından vazgeçilmez kılacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını tercih etmeyenler, ‘’Ben zaten ayakta tedavilerimi yaptırabilirim, önemli olan daha maliyeti durumlarda bir teminatım olsun’’, diyenler de; sadece yatarak tedavi teminatlı poliçelere daha uygun primlerle sahip olabilirler.

Sağlık her şeydir. Bu günlerde bir kez daha bunu  çok iyi anlamış olduk.  Bundan dolayı herkesin bu konuyu ciddiyetle bir kez daha gözden geçirmesi ve kendisine en uygun olan teminata en kısa sürede kavuşması dileğiyle.

Sağlıklı Günler….

NİLAY UYGUR

Key Words: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası