Sertifikalı sağlık koçu ve düzenli CBSN Denver katılımcısı Erica Ballard, stresi azaltmaya ve kalp sağlığını artırmaya yardımcı olacak birkaç “denenmiş ve doğru” araca sahip olduğunu ve bunlardan birinin günlük hareket olduğunu – ki bu yoğun egzersiz anlamına gelmez- söyledi.

CBSN Denver’den Kelly Werthmann’a, “Stresli olduğumuzda aslında bize zararı olan uzun HIIT (yüksek yoğunluklu antrenman) antrenmanları veya uzun kardiyo antrenmanları kastetmiyorum,” dedi. “Hareket dediğimde yürüyüş, yoga gibi temel hareketleri kastediyorum, bu tür şeyler.

Bir başka stres giderici de meditasyondur. Erica, stresi yönetmenin en iyi yollarından biri olduğunu söyledi, ancak çok az kişi bu tavsiyeye göre hareket ediyor.

“Meditasyon bize gezegendeki en kaotik yerlerde – zihinlerimizde nasıl sakin kalacağımızı öğretir,” dedi. “İnsanlara her zaman daha azının daha iyi olduğunu söylemeyi seviyorum. Başlarken 10 dakika meditasyon yapmak gerçekten uzun bir süredir. Bu yüzden uygulamaya alışmak için haftada birkaç kez bir, iki, üç, belki 5 dakika meditasyon yapmayı düşünün. ”

Erica, çeşitli uygulamalarda bulunan rehberli meditasyonların meditasyona yeni başlayanlar için de yararlı olduğunu söyledi.

“Kahraman olmanıza gerek yok – bulunduğunuz yerden başlayın ve daha düzenli ilaç almak için kendinize kas geliştirme izni verin,” dedi.

Ayrıca, stresi azaltmak istiyorsanız gün boyunca kendinize “beyaz boşluk” bırakın, diyor Erica. Bu, elektronik  cihazlarımızdan uzaklaşmak anlamına gelir.

Erica, “Hepimiz her zaman elektronik cihazlarımızlayız ve cihazlarımızlayken beynimiz ve vücudumuz sürekli çalışır” dedi. Ancak beynimiz ve vücudumuz sürekli çalışacak şekilde tasarlanmamıştır. Bir molaya ihtiyaçları var.


0 yorum

Bir cevap yazın