Bozburun GuletUzun ve yorucu bir eğitim ve çalışma maratonunun ardından tatil arayışına girdiğimiz günlerde Ege ve Akdeniz’in buluştuğu noktada, zeytin kokulu Bozburun beldesi; 2000 kişilik nüfusu, ihtişamlı guletleri ve sıcak halkıyla sizi huzurlu ve keyifli bir haftaya davet ediyor. Eşsiz gün batımlarına ev sahipliği yapan Bozburun, yalnızca 6,5 km uzaklıkta Bozburun’u uzaktan izleyen Sömbeki (simi) Adasının arkasına düşen güneş ile, gökkuşağının tüm renklerine sahip bulutlara açılan bir pencere gibi adeta.

Deneyimli kaptanlar ve sıcakkanlı mürettebatın eşliğinde, konforlu guletlerle yapacağınız günübirlik ve haftalık mavi turlarla sizleri yalnızca deniz yoluyla ulaşımı mümkün olan turkuaz rengi koylarıyla buluşturuyoruz. Akdeniz ve Ege’nin tercih edilen birçok turizm beldesine yakın olması ve havalimanına sadece 2,5 saatlik mesafede olmasıyla hem ulaşımı kolay, hem de büyük yerleşimlerin keşmekeşinden uzak bir belde burası. Bu sepebledir ki bakirliğini ve tertemiz berrak sularını günümüze kadar korumuştur. Ege ve Akdeniz mutfaklarının kesişim noktası olan bu beldemiz kendi hasatlarından üretilen zeytin yağı ile hazırlanmış tadı damakta kalan mezelerini bizlere sunuyor. Rakı masalarının vazgeçilmezi, kabak çiçeği dolması ise bizce bu yazın favori mezesi olmaya aday.

Akşamları se yürüyüşlerinizde ay ışığı altında yakamoz vuran ahşap teknelerin hemen yanı başına sıralanmış şirin butik kafe ve restoranlar eşliğinde unutulmaz akşamlar sunuyor size bu belde. Bu küçük yürüyüşlerinizde kendinizi taze kekik kokusunu takip ederken, bir balıkçıyı dükkanına giren yaramaz yavru bir kedinin peşinde koşarken bulabilirsiniz. Deniz, güneş ve kendine hayran bırakan manzarasıyla sizi arındıran Bozburun, sevdiklerinizle bir sonraki tatil planlarınızda olmayı ve sizin için harika bir anıya dönüşmeyi hak ediyor.


0 yorum

Bir cevap yazın